Základní škola a mateřská škola Morašice okres CHRUDIM

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Karanténa v 1. ročníku ZŠ

Karanténa v 1. ročníku ZŠDatum konání:
29.11.2021
Datum ukončení:
2.12.2021

Vážení rodiče,

od pondělí 29. 11. 2021 je nařízena karanténa v 1. ročníku ZŠ z důvodu výskytu onemocnění covid-19.

  • Po dobu nařízené karantény mají rodiče těchto žáků nárok na ošetřovné. Žádost vydává škola, zavolejte nebo napište e-mail, OČR Vám vystavíme.
  • Karanténa je nařízena pouze některým dětem z 1. ročníku, rodiče těchto dětí dostali informaci, jak dále postupovat. Děti, které v tuto chvíli v karanténě nejsou, se nemusí objednávat na PCR test a pokud jsou zdravé a bez příznaků, mohou chodit do školy. Probíhat bude jak distanční (online) výuka tak výuka ve škole.
  • U všech žáků školy platí: Sledujte prosím zdravotní stav dětí. Při objevení se některého z klinických příznaků – zvýšená teplota (nad 37 °C) až horečka (nad 38 °C), kašel, dušnost, dýchací obtíže, bolest v krku, bolest hlavy, svalů, bolest kloubů, rýma, ztráta čichu nebo chuti, průjem, zvracení – oznamte tuto skutečnost neprodleně telefonicky/e-mailem svému praktickému (dětskému) lékaři a dále se řiďte jeho pokyny.
  • V případě, že jste absolvovali se svým dítětem PCR test (s jakýmkoliv výsledkem), budeme rádi, když nám tuto informaci poskytnete. Moc to pomůže při realizaci případných dalších opatření ve škole.

Pokud budete potřebovat další informace nebo radu, jsme Vám k dispozici, kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem.

Děkujeme za spolupráci!