Úvod > Aktuality > Školní Sázava - změna termínu

30.6.2019

Sázava 2019

Termín: 28. 6. – 30. 6. 2019

Do třetice pokračujeme ve splouvání řeky Sázavy v závěrečném úseku z Čerčan do Týnce nad Sázavou (cca 14 km za sobotu). V neděli, dle zájmu, pro odvážné a pokročilé, je možnost pokořit poslední a nejhezčí úsek Sázavy: Velký Týnec - Pikovice (16 km).

Sobota je vhodná i pro začátečníky, v neděli bude volný program. Dle zájmu sjezd posledního úseku Sázavy nebo turistika. V blízkosti kempu je lanový park, možnost vyrazit na pěší túru podél Sázavy, půjčit si v kempu kola a nebo navštívit místní hrad s gotickou věží plnou netopýrů.

Nocování v kempu Týnec nad Sázavou (doporučujeme už od pátku) pod vlastními stany www.kemp-tynec.cz. Kemp je na louce nad jezem v Týnci nad Sázavou a je klasicky vybaven (WC, umyvárny, pitná voda, kiosek).  Dopravu, stravu a ubytování si zajišťuje a hradí každý účastník sám.

Předpokládaná cena půjčovného za stabilní plastové kánoe Samba je 400 – 500 Kč za kus na den (je pro 2 – 4 osoby). Možné je i zapůjčení nafukovací kánoe Baraka (500,- Kč). Půjčení na základě vyplněné návratky zajistíme. Vybavení lodě (pádla, vesty, barel) je v ceně. Za zapůjčený materiál odpovídají jeho uživatelé.

Splouvat začneme v sobotu kolem 11.00 v kempu Čerčany, kde jsme vloni skončili. Poplujeme 14 km po klidné vodě s několika jezy.

Akce je určena pro rodiče s dětmi, vítání jsou i přátelé školy. Rodiče zodpovídají za bezpečnost svých dětí! Všichni účastníci vodácké akce se podepsáním přihlášky zavazují chovat tak, aby neohrozili zdraví a bezpečnost své ani ostatních.

Svou účast nahlaste do 17. května 2019 prostřednictvím návratky v MŠ nebo ZŠ Morašice.

INFORMACE PRO RODIČE Sázava 2019