Základní škola

Naše základní škola je školou malotřídní, v jedné třídě se vyučuje společně několik ročníků.

Výuka v naší malotřídce není o nic horší než ve velkých školách. Naopak. U nás jsou děti od začátku vedeny k samostatnosti při práci v hodinách, běžně se zde pracuje ve skupinkách, zařazujeme projektové vyučování i jiné moderní metody. Díky malému počtu žáků se učitelé dětem individuálně věnují, mají o nich neustále přehled.  Děti ve třídách přirozeně navazují kontakt se staršími nebo mladšími spolužáky, neznáme tu šikanu. Naši školu navštěvují i děti se speciálními vzdělávacími potřebami, spolupracujeme s pedagogicko-psychologickou poradnou.

Školní družinu mohou navštěvovat všichni žáci školy bez omezení věku, prvňáčkům zajišťujeme doprovod k autobusu.

U nás ve škole všichni společně svačíme i obědváme ve školní jídelně, svačinky z čerstvých surovin nám chystá paní kuchařka přímo ve škole, rodiče tak mají o starost méně.  Vaříme zdravě, nepoužíváme polotovary ani chemické přísady. Využíváme výhod venkovské školy - trávíme mnoho času venku v přírodě v rámci vyučování nebo s družinou.

Žáci mají v letošním školním roce možnost navštěvovat mnoho kroužků - jejich přehled naleznete pod odkazem Zájmové kroužky.

Rozvrh hodin přizpůsobujeme dojíždějícím žákům, dobrá dopravní dostupnost je ze všech místních částí obce Morašice a z okolních i vzdálenějších obcí (Bylany, Lány, Chotěnice, Heřmanův Městec).

Spolupracujeme s obcí a dalšími organizacemi působícími v obci a okolí (Sbor dobrovolných hasičů Morašice, Dětský oddíl Berušky Lány, Dům dětí a mládeže Heřmanův Městec), naše děti se podílejí na místních akcích (vítání občánků, setkání seniorů apod.).

Ve školním roce 2017/2018 jsou žáci rozděleni do tří tříd:

I. (1., 2. ročník) - třídní učitelka Mgr. Magda Cejpková, učitelka Mgr. Helena Salfická

II. (3. ročník) - třídní učitelka Mgr. Václava Krčmárová, asistenti pedagoga Mgr. Klára Hrdličková, Radka Petrovičová

III. (4., 5. ročník) - třídní učitelka Mgr. Katka Kopecká (třída sídlí na odloučeném pracovišti v budově č. p. 104, tel. č.: 468 003 632)

Rozvrhy hodin:

1. ročník1. ročník

2. ročník2. ročník

3. ročník3. ročník

4. ročník4. ročník

5. ročník5. ročník

Omlouvání žáků z vyučování:

Pro nahlášení absence žáka využívejte telefon do školní jídelny (468003633). Žáka odhlásíte ze stravování a o nemoci žáka bude zároveň informována třídní učitelka.

Informace k probíranému učivu najdete pod záložkou Základní škola - Týdenní plány.

CO NÁS ČEKÁ

Přehled o akcích pro žáky a další důležité informace najdete v záložce Kalendář akcí.