Aktuality


Novější 1 3 5 10 14

Prosíme o hlasy

Datum konání: 27. 9. 2018 - 5. 10. 2018

Se základní školou soutěžíme o návštěvu Jirky Krále u nás ve škole v rámci projektu BUĎ SAFE ONLINE. Youtuber Jirka Král a Avast vyrážejí do škol přednášet dětem o tom, jak se lépe chránit v online světě. Podle posledních průzkumů jsou školní děti mladší 13 let průměrně na třech sociálních sítích, i když nesmí.

Určitě jste si všimli, že vaše děti tráví na internetu spoustu času. Svůj mobil, tablet nebo počítač používají běžně na procházení webových stránek, komunikaci na sociálních sítích nebo hraní her, ale ne vždy si uvědomují, že jim při tom může hrozit nebezpečí. Proto je velmi důležité naučit je, jak se na internetu chovat a na co si dát pozor.

Podpořte nás, hlasujte, případně poproste své známé. Děkujeme.

Hlasování probíhá od 27. 9. 2018.

Další body pro naši školu můžete získat za správné odpovědi v kvízu o bezpečnosti na internetu. Za každou správnou odpověď získáte jeden bod. Po jeho dokončení získané body přidělíte naší škole.

Odkaz na stránky projektu: budsafeonline.cz/tour-po-skolach


Autor: JK Publikováno 21. 9. 2018 8:52
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Sběr papíru

Datum konání: 26. 9. 2018

Ve středu 26. 9. ráno bude odvezen starý papír do sběru. Pokud máte doma ještě nějaké zásoby, přivezte je prosím do školy.

Děkujeme.


Autor: JK Publikováno 17. 9. 2018 9:19
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Školní Sázava 2018 - pojeďte s námi na vodu!

Datum konání: 30. 6. 2018 - 1. 7. 2018

Školní akce – Sázava 2018

Termín: 30. 6. – 1. 7. 2018

Pro velký úspěch pokračujeme ve splouvání řeky Sázavy, tentokrát v úseku ze Sázavy do Čerčan (cca 21 km za 2 dny), opět vhodné i pro začátečníky.

Doprava na místo a strava vlastní. Nocování v kempu Chocerady (lze už od pátku) pod vlastními stany, je možné zajistit i ubytování hotelového typu v Klubu Lávka či 2 pětilůžkové chatičky (http://lavkachocerady.cz). V areálu jsou 2 restaurace, tenisový kurt, volejbalové hřiště, bazén, malé fotbalové hřiště a dětský koutek.  Dopravu, stravu a ubytování si zajišťuje a hradí každý účastník sám.

Předpokládaná cena půjčovného za stabilní plastové kánoe Samba je 700 – 900 Kč za kus na dva dny (je pro 2 – 4 osoby). Možné je i zapůjčení nafukovací kánoe Baraka (900,- Kč). Půjčení na základě vyplněné návratky zajistíme. Vybavení lodě (pádla, vesty, barel) je v ceně. Za zapůjčený materiál odpovídají jeho uživatelé.

Splouvat začneme v sobotu kolem 13.00 v kempu Pod vrbou, kde jsme loni skončili. Dopoledne doporučujeme absolvovat prohlídku Sázavského kláštera. Je to možné buď organizovaně s průvodcem (interiéry + exteriéry, 60 min á 80,- dospělý, 60,- dítě 6 – 15 let a do 6 let zdarma), nebo zdarma individuálně navštívit klášterní zahradu.

Akce je určena pro rodiče s dětmi, vítání jsou i přátelé školy. Rodiče zodpovídají za bezpečnost svých dětí. Všichni účastníci vodácké akce se podepsáním přihlášky zavazují chovat tak, aby neohrozili zdraví a bezpečnost své ani ostatních.

 Svou účast nahlaste do 10. května 2018 prostřednictvím návratky.

INFORMACE PRO RODIČE Sázava 2018.pdf


Autor: KK Publikováno 8. 5. 2018 10:55

Zpěváčci na Kozojedských slavnostech

Datum konání: 9. 6. 2018

Morašický klíček zpívá na Kozojedských slavnostech 9.6.2018. Začátek je ve 14 hodin, my vystupujeme v 17 hodin. Prosíme naše zpěváčky o účast. Na akci je velmi zajímavý program! 

Pozvánka


Autor: IM Publikováno 1. 6. 2018 11:18

Den matek a otců

Datum konání: 29. 5. 2018

plakát 2018.jpg


Publikováno 8. 5. 2018 10:28

Námi nasbíraná víčka pomáhají

Datum konání: 21. 5. 2018

Milé děti, milí žáci, vážení rodiče, 

dostali jsme krásnou zprávu od maminky Eričky, které jsme poslali nasbíraná víčka:

 

Dobrý den paní ředitelko, učitelé a žáci, 

chceme Vám jménem Eriky Beranové (naší dcery) poděkovat za Vámi nasbíraná víčka, která jste poslali pro naši Eričku. Moc si vážíme Vaší pomoci a za nasbíraná víčka bude moci zase Erička jet cvičit do lázní. 

Eričku velmi potěšily i obrázky od dětí, musíme jí je neustále ukazovat, že jsou to obrázky pro ni. Moc Vám děkujeme. 

V příloze Vám zasíláme fotku nyní z posledního cvičení z lázní, kde Erika velmi tvrdě cvičila. 

Ještě jednou moc děkujeme a přejeme Vám krásné nadcházející letní prázdniny. 

Renata Malátová - maminka Eričky 

 3-beranova.jpg

 


Autor: JK Publikováno 8. 5. 2018 21:25

Sběr papíru

Datum konání: 21. 5. 2018

V pondělí 21. 5. 2018 ráno bude ze školy odvezen starý papír. Pokud máte doma ještě nějaké zásoby, přineste je prosím do školy.


Autor: JK Publikováno 8. 5. 2018 10:47

Morašický klíček na Festiválku

Datum konání: 12. 5. 2018

Milí rodiče, přátelé,

dovolujeme si pozvat vás na výjimečnou akci našich zpěváčků. Soubor Klíček a Klíčenky, jehož je Morašický klíček součástí, slaví 35 let nepřetržité činnosti na 6. ročníku Festiválku na klíček v sobotu 12. května 2018 od 10 hodin v areálu Sokola Slatiňany. Naše děti vystoupí ve velkém bloku s ostatními malými i velkými cca v 15,30. Trička budou mít školková a školní.

Určitě to pro vás a vaše děti bude příjemně strávený den, plný hudby, zpěvu, tance, legrace, dětských atrakcí, her a soutěží, atraktivních prodejních stánků, zajímavého doprovodného programu, bohatého občerstvení a hlavně velké radosti.

Věřím, že si vážíte poctivé práce vašich dětí, pro které je Festiválek vyvrcholením několikaměsíčního snažení, a přizpůsobíte rodinný program tak, abychom se mohli sejít a potěšit vás.

Těším se na vás, Iva


Autor: IM Publikováno 9. 5. 2018 15:57

FESTIVÁLEK NA KLÍČEK

Datum konání: 12. 5. 2018

pozvánka 2018.jpg

FESTIVÁLEK NA KLÍČEK

 Město Slatiňany se stalo velmi vlídným hostitelem akce, která má ambici nabídnout příjemně strávenou sobotu pro celou rodinu. Již pošesté pořádá zapsaný spolek Klíček a Klíčenky ve spolupráci s Domovem sociálních služeb Slatiňany 12.května v areálu Sokola Slatiňany svůj Festiválek, na kterém letos oslaví neuvěřitelných 35 let zpívání pro radost sobě i druhým. Soubor Klíček a Klíčenky vznikl jako klasický sboreček mateřské školy, ale postupem času se stal doslova rodinným souborem, který nabízí kvalitní využití volného času dobrým lidem od tří do devadesáti tří let. Ve velké klíčkové rodině mají své místo nejmladší zpěváčci z Mamaklíčku, školáci z Morašického Klíčku, krásní mladí lidé z Klíčenek a Rebelek, klienti DSS v úžasném seskupení Klíčenky Slatiňany, dospělé členky souboru a maminky, které si také chtějí zazpívat, v Oldies Klíčenkách a nejmilovanější součást souboru – senioři z Lůžkového a sociálního centra Chrudim jako Praklíček. Všechny složky souboru doprovází kapela Paklíče.

Na letošním Festiválku si, přátelé, užijete dostatek zpěvu a krásné hudby v podání pořádajícího souboru, ale také souboru Tralaláček MŠ Strojařů Chrudim, kapely Kaťáčci ZUŠ Luže, pěvkyně Moniky Maškové a jejich žáků, famózního dua Ivana a Láďa. Zatančí soubor Step DSS Slatiňany a Loly Ruža z Luže, pohádku zahrají Lukavánci z Lukavice, historickým šermem ohromí skupina DDM Chrudim. Celým programem provázejí členové souboru Kvítko Mladoňovice, rodina Ozorákova. Velmi milým hostem jsou zrakově postižení manželé Macourkovi z Kojetína u Prostějova. A ještě bude jedno překvapení!!! Na závěr je připravena samozřejmě diskotéka. Kvalitní zvuk zajišťuje tradičně pan František Tuček z Pohledu.

Stejně bohatý bude doprovodný program. Uvidíte ukázky práce oblastního spolku ČČK Chrudim a slatiňanských hasičů, navštívíte Psí koutek u Moniky s canisterapeutickými sibiřskými husky a bílými  švýcarskými ovčáky, připravena je spousta her a  legrace, stánky s bohatým občerstvením, zmrzlinou a cukrovou vatou, stánky s perníčky a výrobky klientů DSS Slatiňany, atrakce pro děti. Připraven je i charitativní stánek s prodejem plyšáků, jehož výtěžek předáme organizaci pro onkologicky nemocné děti.

Záštitu nad Festiválkem laskavě převzal místostarosta Města Chrudimě, pan Judr. Miroslav Tejkl.

Akci podporují: Omega plus Chrudim, Tesco Stores a.s., Hypermarket Tesco Chrudim, pan Petr Krampera, paní Monika Mašková,  Čistící stanice  osiv Kočí – velmi děkujeme.

Festiválek začíná v 10 hodin  a můžete s námi pobýt až do večera. Jíst a pít bude co a zábavy nepočítaně. Přejte nám pěkné počasí a určitě si přijďte s námi ty 35. narozeniny užít. Bude to stát za to.

Iva Hovorková Malinová

 


Autor: IM Publikováno 16. 4. 2018 10:45

Zápis do první třídy

Datum konání: 10. 4. 2018

Vážení rodiče, milí předškoláci,

nastal velký den, kdy se poprvé chystáte do školy. Pokud jste se rozhodli pro naši školu, moc nás to těší a budeme se snažit, aby nám tu bylo společně hezky. Chcete-li se k nám do školy ještě před zápisem podívat, navštívit výuku nebo se na něco zeptat, domluvte se s námi telefonicky nebo e-mailem, přizpůsobíme se Vašim časovým možnostem.

V letošním školním roce se zápis uskuteční v úterý 10. dubna 2018 od 14:00 do 18:00 hodin.

Pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete zápisu zúčastnit v uvedeném termínu, domluvte si s námi jiný termín, který Vám bude vyhovovat.

 

K zápisu si přineste: 1) rodný list dítěte, 2) svůj občanský průkaz.

Všechny další potřebné dokumenty a informace dostanete u zápisu.

Moc se na Vás těšíme

paní učitelky, budoucí spolužáci a všichni ostatní ze školy v Morašicích


Autor: JK Publikováno 8. 2. 2018 9:37

Novější 1 3 5 10 14

Aktuality

Zapojení do projektů

http://www.skola-morasice.cz/index.php?nid=11497&lid=CZ&oid=3057109

http://lesveskole.terezanet.cz/

http://www.ovocedoskol.szif.cz/web

http://www.laktea.cz/skolni_mleko

http://www.klickevzdelani.cz