Základní škola a mateřská škola Morašice okres CHRUDIM

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Dopis rodičům školáků

Dopis rodičům školákůDatum konání:
26.3.2020
Datum ukončení:
31.3.2020

Vážení rodiče našich školáků, 

po dnešním vystoupení pana ministra školství máme přece jen o něco jasněji. Situace se jen tak do normálu nevrátí a školy zůstávají nadále zavřené, otevřou se nejdříve v půlce května.

Víme, že stávající situace pro Vás není vůbec lehká. Hledáme možnosti, jak vám i dětem situaci alespoň trochu ulehčit. Rády bychom pro naše žáčky uspořádaly setkávání prostřednictvím internetu (videokonferencí). Myslíme si, že jim chybí kontakt se spolužáky a některým možná i s paní učitelkou... Proto bychom Vás rády poprosily o zpřístupnění potřebné techniky dětem, pokud je součástí vybavení Vaší domácnosti. Je nám jasné, že v každé domácnosti jsou naprosto odlišné možnosti. K připojení ke třídě bude ideální notebook s kamerou a mikrofonem (to bývá dnes běžnou součástí notebooku), ale postačí i tablet, připojit se dá i na telefonu. Pak už bude zapotřebí jen být přihlášen na školní e-mail. Podrobnější informace k realizaci této výuky budou součástí nových týdenních plánů ve čtvrtek. Snad se nám podaří vést výuku alespoň zčásti tímto způsobem, přinejmenším to vyzkoušíme. 

A ještě jedna věc. Týdenní plány a úkoly prosím přizpůsobujte tempu a možnostem každého dítěte. Je nám jasné, že děti nebudou sedět denně mnoho hodin nad učením (i když i takové jsou a úkoly jim nestačí). Není v našich možnostech odhadnout situaci u každého individuálně a podle toho zadávat práci každému žákovi v jiném rozsahu. Zatím nám chodí od Vás nebo od dětí zprávy, co už jste zvládli, píší dopisy, dělají si své denní rozvrhy, posílají fotky a videa. Někteří si píší o pomoc či vysvětlení úkolů.... Moc za tuto zpětnou vazbu děkujeme, je pro nás velmi cenná, jsou to totiž jediné informace o Vašich dětech, které máme. Pište dál.

Děkujeme za Vaši práci i za trpělivost. A i tyto dny, jakkoli se cítíme být omezeni, berme jako příležitost poznat nové a učit se jinak.

S přáním pevného zdraví všem rodinám a pevných nervů rodičům

J. Kaplanová