Úvod > Mateřská škola > Aktuálně z MŠ

Aktuálně z MŠ

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY

Provoz mateřské školy bude přerušen ve dnech

7. 7. – 14. 8. 2020.

Mateřská škola v Morašicích bude znovu otevřena

v pondělí 17. srpna 2020.

Důvodem přerušení provozu jsou organizační příčiny. Omezení provozu mateřské školy bylo projednáno se zřizovatelem.

Datum: 9. 6. 2020

Jindřiška Kaplanová

11. 5. 2020 INFORMACE K OTEVŘENÍ MŠ

Vážení rodiče,

děkujeme Vám za vyplnění dotazníku týkajícího se Vašeho zájmu o provoz MŠ. Vzhledem k zájmu o otevření mateřské školy od poloviny května Vám oznamujeme, že naše MŠ bude v provozu od pondělí 18. 5. 2020.

Informace k úpravám provozu MŠ od 18. 5. 2020

Čestné prohlášení

6. 5. 2020 Informace ke znovuotevření mateřské školy

Vážení rodiče,

ZDE najdete nové informace týkající se otevření mateřské školy. V souvislosti s přípravami Vás prosíme o vyplnění KRÁTKÉHO DOTAZNÍKU, abychom věděli, kolik dětí a kdy můžeme očekávat.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se, až se zase setkáme!

Dobrý den milí rodiče,

zdravíme Vás v této pro nás všechny nelehké době. Už dlouhou dobu jsme se nemohli setkat v naší školce a společně si s vašimi „našimi“ dětmi pohrát, popovídat, nebo zazpívat. Proto Vám chceme nabídnout několik odkazů a možností, jak společně strávit čas doma.

Přejeme Vám hodně sil a zdraví, moc na Vás myslíme.

Kolektiv MŠ

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Milí Dubínci a milé Lískulky,

protože je naše školka zavřená a dlouho jsme se neviděli, rozhodly jsme se Vám napsat dopis. Mezitím, co jste doma, jsme všechny hračky poklidily a připravily pro Vás malé změny, na které se můžete těšit.

Těší se na Vás i panenka Země se svými skřítky.

Skřítek Duháček

Z domečku na nás vykukuje skřítek Duháček, kterého ještě neznáte.

Chce vás společně s barvami duhy naučit třídit odpad,

aby se panence Zemi dobře dařilo a neměla šaty špinavé od odpadků.

Třídění odpadu

Pokud budete mít chuť, vyzkoušejte si za slunečného dne společně s maminkou a tatínkem, jak vzniká duha.

Pohádka: Bambulín a Berunka: Duha

Proč a jak vzniká duha?

Pokusohraní: Duha

Vyrobte si duhu

Mezi oblíbené optické jevy patří duha.  Jejím pozorováním můžeme zjistit velice mnoho informací o zdroji světla. Např. Jaký prvek zdroj světla obsahuje.

Problém je, že její "výroba" je dost mokrá a tudíž ji nelze jen tak "vyrobit" v místnosti, také je občas potíž najít ten správný úhel pro pozorování.

Jak na to: Duhu však vděčně vyrobíme pomocí misky s vodou a kapesního zrcátka. Stačí si počkat na slunečný den, nalít do misky vodu, vložit nastojato ale mírně zešikma zrcátko a rozhlédnout se po stěnách, kam se duha promítá.

Můžete si také prohlížet duhové obrázky z vlastnoručně vyrobeného kaleidoskopu.

Kaleidoskop a dalekohled z ruličky od toaletního papíru

Jak vyrobit kaledioskop

A když namalujete duhu nebo skřítka Duháčka v duhových kalhotách a s duhovou čepicí, tak to skřítka také moc potěší. Budeme moc rády, když nám vaše výtvory přinesete do školky, až budeme moci opět otevřít, nebo je můžete vložit do poštovní schránky u školy, anebo je vyfoťte a pošlete na e-mail: monika.kosinova@skola-morasice.cz.

Už se na Vás všechny moc těšíme,

Monča, Janča, Péťa, Sonička a Ivuška.

(a také Karkulka, rybičky a šnečci 😊 )

Pár odkazů pro inspiraci:

Školka online

ČT vysílání