Úvod > MOMA

MOMA Morašice, z. s.

Logo OPZ barevné

Rodičovský spolek MOMA Morašice je zapojen do Operačního programu Zaměstnanost.

moma

Milí rodiče a přátelé školy i školky,

velice rádi Vám představujeme rodičovský spolek, jež byl založen rodiči s myšlenkou aktivního zapojení do systému vzdělávání dětí. Hlavním posláním spolku je podpora sportovních, kulturních a dalších aktivit pro děti a jejich rodiče z Morašic a blízkého okolí ve spolupráci se Základní školou a mateřskou školou Morašice okres Chrudim. Prakticky to znamená, že vedeme transparentní bankovní účet, kam rodiče mohou zasílat platby související se školní výukou či aktivitami školy, jako je např. platba za školu v přírodě, plavání apod. Na tento účet také vkládáme peníze vybrané v hotovosti na dopravu, kulturní představení, poplatky za vybrané kroužky a další. Následně proplácíme faktury a účtenky z nákupů. Stejně tak na tento účet přichází peníze za sběr papíru, výtěžky z akcí s dobrovolným vstupným či z tradičních školních jarmarků a především sponzorské dary. Z vybraných finančních prostředků pak nakupujeme pomůcky, hračky a sportovní náčiní dle potřeby. Pomáháme také při organizaci a zajištění školních akcí a některé děláme pro děti sami.

Zde můžete nahlédnout do oficiálních materiálů našeho spolku:

stanovy MOMA Morašice, z. s.

Šestá členská schůze našeho spolku se konala opět v rámci podzimního rodičovského setkání na zahradě s opékáním špekáčků dne 21. 9. 2021, níže naleznete výstupy ze schůze po jejím konání.

Zápis ze zasedání Členské schůze a prezenční listina 2021

Číslo bankovního spojení: Fio Banka - 2501044780/2010

Aktivity pro školní rok 2021/22:

Dětský klub MOMA při ZŠ Morašice

Od září 2017 do srpna 2019 fungoval Dětský klub MOMA při ZŠ Morašice. K naší velké radosti se podařilo schválit a realizovat navazující projekt Dětský klub MOMA II při ZŠ Morašice, který potrvá 3 roky, datum zahájení 2. 9. 2019 a ukončení 31. 8. 2022. Projekt je opět financován z prostředků Evropské unie prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, jež zřizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Více o fungování dětského klubu naleznete v Info leták DK MOMA II.

Příměstský tábor MOMA 2022

Příměstský tábor MOMA proběhl v termínech 16. - 20. 8. a 23. - 27. 8. 2021. Další turnusy příměstského tábora jsou plánovány na letní prázdniny 2022.

Plakát příměstský tábor 2021

SJÍŽDĚNÍ ŘEKY 2022

Sjíždění řeky Vltavy v termínu 25. - 27. 6. 2021 je úspěšně za námi. Hezké počasí, dobrá parta a dostatek jídla i pití přispělo k dalšímu vydařenému ročníku "školní vody". Kdo byste se chtěl k nám přidat v červnu 2022, tak si rezervujte termín 24. - 27. 6. 2022. Lokalitu vybíráme. Více informací poskytneme až bude jasno :)

Těšíme se!

Sportovní a pohybové hry

Pořádání sportovních a pohybových her zahájíme v prvním říjnovém týdnu školního roku 2021/2022.

Pondělí - Sportovní hry (žáci ZŠ), 15:30 - 17:00

Tělocvična vybízí k vyzkoušení všeobecných atletických a gymnastických základů a různých sportů, jako je  florbal, basketbal, volejbal (přehazovaná), košíková, badminton. Sportovní oblečení a sálová obuv (světlá podrážka) je nutná! Kroužek vede Andrea Koláčková 723 618 268.

Úterý - Pohybové hry (děti ve věku 0 - 5 let), 16:00 - 17:00

Pohybovky probíhají v tělocvičně ZŠ a MŠ Morašice, s sebou je třeba sportovní oblečení a sálová obuv (světlá podrážka)! Náplní hodiny je pohyb pro nejmenší v doprovodu rodičů hravou formou říkanek a písniček, vede Jana Navrátilová 775 350 359 a Veronika Kopecká.

Pro vstup do budovy školy používáme postranní vchod nové přístavby (doprava za budovu školy směrem ke kostelu)!

Fotodokumentace z pohybových her

Vy, kteří se k nám teprve chystáte, nebojte se a přijďte! Vítán je každý, kdo chce být aktivní spolu s dětmi. Určitě nezavrhneme nové nápady ani pomocné ruce :o) Rádi se přidáváme k akcím pořádaných školou, jako jsou besídky, výlety či dny otevřených dveří apod.

Těšíme se na viděnou!

MOMA Morašice, z.s.