Základní a mateřská škola Morašice okres CHRUDIM

Úvod > MOMA

MOMA Morašice, z. s.

Logo OPZ barevné

Spolek MOMA Morašice, z. s. se zapojil do Operačního programu Zaměstnanost.

moma

Milí MOMA příznivci,

nadchází nový školní rok a spolu s ním i aktivity spolku MOMA Morašice, z. s., jehož hlavním posláním je podpora sportovních, kulturních a dalších aktivit pro děti a jejich rodiče z Morašic a blízkého okolí ve spolupráci se Základní školou a mateřskou školou Morašice okres Chrudim.

Zde můžete nahlédnout do oficiálních materiálů našeho spolku:

stanovy MOMA Morašice, z. s.

Třetí členská schůze našeho spolku se konala opět v rámci rodičovského setkání na zahradní slavnosti dne 20. 9. 2018, níže naleznete výstupy ze schůze.

Zápis ze zasedání Členské schůze 2018, Prezenční listina ČS 2018

Číslo bankovního spojení: Fio Banka - 2501044780/2010

Aktivity pro školní rok 2017/18:

Dětský klub MOMA při ZŠ Morašice

Od loňského září funguje Dětský klub MOMA při ZŠ Morašice, který je financován z prostředků Evropské unie prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, jež zřizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Žádost o podporu byla podána na základě výzvy Místní akční skupiny Železnohorský region: OPZ – Prorodinná opatření – I. Projekt - Podpora rodičů dětským klubem MOMA při ZŠ Morašice, Chrudim byl doporučen k financování. Realizace projektu potrvá 2 roky, datum zahájení je 1. 9. 2017 a ukončení 31. 8. 2019.

Více o fungování dětského klubu naleznete v Info leták DK MOMA.

Sportovní a pohybové hry

Pondělí - Sportovní hry (žáci ZŠ), 16:00 - 17:30

Nová tělocvična vybízí k vyzkoušení všeobecných atletických a gymnastických základů a různých sportů, jako je  florbal, basketbal, volejbal (přehazovaná), baseball, badminton. Sportovní oblečení a sálová obuv je nutná! Kroužek vede Andrea Koláčková 723 618 268.

Úterý - Pohybové hry (děti ve věku 0 - 3 roky), 16:00 - 17:30

Pohybovky probíhají v nové tělocvičně ZŠ a MŠ Morašice, s sebou je třeba sportovní oblečení a sálová obuv! Náplní hodiny je pohyb pro nejmenší v doprovodu rodičů hravou formou říkanek a písniček, vede Jana Navrátilová 775 350 359.

Pro vstup do budovy školy používáme postranní vchod nové přístavby (doprava za budovu školy směrem ke kostelu)!

Fotodokumentace z pohybových her I a II

Vy, kteří se k nám teprve chystáte, nebojte se a přijďte! Vítán je každý, kdo chce být aktivní spolu s dětmi. Určitě nezavrhneme nové nápady ani pomocné ruce :o) Rádi se přidáváme k akcím pořádaných školou, jako jsou besídky, výlety či dny otevřených dveří apod.

Těšíme se na viděnou!

MOMA Morašice, z.s.