Úvod > MOMA

MOMA Morašice, z. s.

moma

Milí rodiče a přátelé školy i školky,

velice rádi Vám představujeme rodičovský spolek, jež byl založen rodiči s myšlenkou aktivního zapojení do systému vzdělávání dětí. Hlavním posláním spolku je podpora sportovních, kulturních a dalších aktivit pro děti a jejich rodiče z Morašic a blízkého okolí ve spolupráci se Základní školou a mateřskou školou Morašice okres Chrudim. Prakticky to znamená, že vedeme transparentní bankovní účet, kam rodiče mohou zasílat platby související se školní výukou či aktivitami školy, jako je např. platba za školu v přírodě, plavání apod. Na tento účet také vkládáme peníze vybrané v hotovosti na dopravu, kulturní představení, poplatky za vybrané kroužky a další. Následně proplácíme faktury a účtenky z nákupů. Stejně tak na tento účet přichází peníze za sběr papíru, výtěžky z akcí s dobrovolným vstupným či z tradičních školních jarmarků a především sponzorské dary. Z vybraných finančních prostředků pak nakupujeme pomůcky, hračky a sportovní náčiní dle potřeby. Pomáháme také při organizaci a zajištění školních akcí a některé děláme pro děti sami.

Zde můžete nahlédnout do oficiálních materiálů našeho spolku:

stanovy MOMA Morašice, z. s.

Osmá členská schůze našeho spolku se konala opět v rámci podzimního rodičovského setkání na zahradě s opékáním špekáčků dne 19. 9. 2023, níže naleznete výstupy ze schůze po jejím konání.

Zápis ze zasedání Členské schůze a prezenční listina 2023

Výroční zpráva spolku 2022/23

Číslo bankovního spojení: Fio Banka - 2501044780/2010

Fakturační údaje:

MOMA Morašice, z.s.

Morašice 59, 538 02

Aktivity pro školní rok 2023/24:

Dětský klub MOMA při ZŠ Morašice již ukončil svou činnost

Od září 2017 do srpna 2022 byl náš spolek zapojen do projektu Dětský klub MOMA při ZŠ Morašice, který úzce spolupracoval se školní družinou a doplňoval její nedostatečnou kapacitu. V rámci tohoto projektu byly pořádány i příměstské tábory MOMA v době letních prázdnin. Projekt byl financován z prostředků Evropské unie prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, jež zřizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Sjíždění řeky

Již tradiční setkání - školní voda 2023 se konala v termínu 23. - 26. 6. Vyrazili jsme do kempu Ostrov v Malé Skále a sjížděli řeku Jizeru. V sobotu se konal výlet na koloběžkách po cyklostezce podél řeky a odpoledne, kdo chtěl, vyrazil na pěšo výlet do skalního městečka. V neděli se splouval 18 km dlouhý úsek na řece Jizeře.

Fotogalerie - Školní voda 2022

Sportovní a pohybové hry

Pořádání sportovních a pohybových her zahájíme v prvním říjnovém týdnu školního roku 2023/2024.

Pondělí - Pohybové hry (děti ve věku 3 - 5 let), 16:00 - 17:00

Pohybovky probíhají v tělocvičně ZŠ a MŠ Morašice, s sebou je třeba sportovní oblečení a sálová obuv (světlá podrážka)! Náplní hodiny je pohyb pro nejmenší v doprovodu rodičů hravou formou říkanek a písniček, vede Monika Štorková 725 420 900.

Úterý - Sportovní hry (žáci ZŠ), 15:30 - 17:00

Tělocvična vybízí k vyzkoušení všeobecných atletických a gymnastických základů a různých sportů, jako je  florbal, basketbal, volejbal (přehazovaná), košíková, badminton. Sportovní oblečení a sálová obuv (světlá podrážka) je nutná! Kroužek vede Andrea Koláčková 723 618 268.

Pro vstup do budovy školy používáme postranní vchod nové přístavby (doprava za budovu školy směrem ke kostelu)!

FOTOGALERIE MOMA

Vy, kteří se k nám teprve chystáte, nebojte se a přijďte! Vítán je každý, kdo chce být aktivní spolu s dětmi. Určitě nezavrhneme nové nápady ani pomocné ruce :o) Rádi se přidáváme k akcím pořádaných školou, jako jsou besídky, výlety či dny otevřených dveří apod.

Těšíme se na viděnou!

MOMA Morašice, z.s.