Základní škola a mateřská škola Morašice okres CHRUDIM

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Týdenní plány, on-line výuka

Týdenní plány

Třída I. (1. ročník)

Třída II. (2. ročník)

Třída III. (3. ročník)

Třída IV. (4. ročník)

Třída IV. (5. ročník)

 

 ORGANIZACE ŠKOLNÍHO VYUČOVÁNÍ A ROZVRHY PLATNÉ OD 25. 5. 2020

 

12. 5. 2020

Informace k organizaci výuky v základní škole od 25. 5. 2020

Vážení rodiče,

děkujeme Vám za vyplnění dotazníku, který se týkal Vašeho předběžného zájmu o docházku dítěte do ZŠ. Díky velkému zájmu o docházku bude výuka od 25. 5. 2020 probíhat v 5 samostatných skupinách, pro každý ročník zvlášť.

Dle pokynu MŠMT jsou rodiče povinni do 18. 5. 2020 škole závazně oznámit úmysl docházet do školy. Toto Vaše rozhodnutí bude neměnné. Žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k 25. 5. 2020. Své závazné rozhodnutí nám prosím sdělte zde. Děkujeme.

Podrobné informace k provozu školy, jídelny a družiny si přečtěte zde

Před nástupem dítěte do ZŠ (v den nástupu 25. 5.) je nutné odevzdat vyplněné čestné prohlášení zákonného zástupce dítěte. To si můžete stáhnout a vyplněné přinést, nebo ho dostanete v ZŠ předvyplněné a podepíšete na místě.

Bez tohoto prohlášení nesmí být dítěti umožněn vstup do ZŠ!

Děkujeme za spolupráci a těšíme se, že se konečně uvidíme!

 

 

Děkujeme všem žákům, kteří nám pravidelně posílají svoje úkoly a komunikují s námi pomocí emailů. Někteří z nich dokáží využít i dalších prostředků, které technika PC nabízí. Zasílají i různé příspěvky v podobě fotografií, videí a pozdravů.

Moc nás vaše obrázky, pozdravy i nápady těší!                                                                                           Vaše paní učitelky.

 

ROZVRH ON-LINE VYUČOVÁNÍ NA TÝDEN OD 18. DO 22. 5. 2020

 

6. 5. 2020 Informace ke znovuotevření základní školy

Vážení rodiče,

zde najdete nové informace týkající se otevření základní školy od 25. 5. 2020. V souvislosti s přípravami Vás prosíme o vyplnění krátkého dotazníku, abychom věděli, kolik žáků můžeme očekávat. 

Děkujeme za spolupráci a těšíme se, až se zase setkáme!

 

Novinky 8. 4. 2020

Od příštího týdne budou mít starší žáci i hodny angličtiny. Rozvrhy na celý týden jsou zveřejněny pod záložkou Základní škola - Týdenní plány a on-line výuka - Učitelka v obýváku - rozvrhy. Budeme samozřejmě rádi, když se k nám budete nadále připojovat, každý dle svých možností. V případě problémů kontaktujte svou paní učitelku, domluví s vámi jiné možnosti pomoci.

Ve středu 15. 4. 2020 nabízíme rodičům konzultační odpoledne. Kdo máte zájem, přihlaste se před začátkem konzultace daného ročníku do školního e-mailu svého dítěte. Do něj obdržíte pozvánku od paní učitelky. Konzultace budou probíhat stejnou formou jako výuka (žádný strach, zkoušet Vás nebudeme). Chceme Vám nabídnout možnost zeptat se na nejasnosti v učivu, sdělit nám, co Vám vyhovuje či nevyhovuje, případně sdílet nápady, co u koho jak funguje. Budeme se těšit!

Konzultace 15. 4.JPG

Žákům 4. a 5. ročníku navíc nabízíme konverzaci v AJ, která probíhá vždy v úterý a ve čtvrtek odpoledne on-line. Zájemci se mohou hlásit na e-mailu paní učitelky Krčmárové (konverzace vede její dcera, která studuje v Anglii). 

Možnost půjčovat si knížky v naší školní knihovně

Na webových stránkách školy pod záložkou Úvod najdete novou stránku s názvem Školní knihovna. Obsahuje přehled všech titulů, které v naší knihovně máme a je možno je půjčovat. Pokud máte zájem o vypůjčení knížek pro děti, kontaktujte nás e-mailem nebo telefonicky, domluvíme se na předání. Knížky si mohou půjčit všichni, kdo mají děti v naší MŠ nebo ZŠ.
Příjemné čtení!

KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM!

 

Informace k on-line výuce

V pondělí 30. března proběhly první zkušební "lekce" našich "učitelek v obýváku". Moc děkujeme všem, kteří si nás domů pozvali, byli jste skvělí! Máme velkou radost, že to funguje. Během dneška jsme řešili několik technických problémů, většinu se nám podařilo zdárně zdolat. Bohužel horší příjem signálu wifi neovlivníme, ale i tak jsme se viděli a slyšeli.

Ve středu 1. 4. proběhly další hodiny, připojili se k nám další žáci. Navíc jsme měli i aprílovou školu, učila nás paní školnice a byla to velká legrace. Nahoře na stránce je zveřejněn rozvrh na pátek, jednotlivé skupinky opět rozdělí paní učitelky a pošlou vám pozvánku do e-mailu. Na pozvánku na výuku čekejte na svém školním e-mailu v pátek těsně před začátkem hodiny, dříve ji tam nenajdete. Případné dotazy pište na e-mail školy nebo paní učitelky, volat můžete na 776 045 678, rády vám pomůžeme.

Velká gratulace a poděkování všem rodičům, žákům i paním učitelkám, jste opravdoví "ajťáci"!

Ještě informace k možnosti volání si (videohovory) mezi spolužáky - podrobnosti najdete zde. Někteří již zkoušeli a funguje to bezvadně. Můžete vyzkoušet i na společné řešení některých úkolů, ať v tom nejste sami.

Díky za spolupráci!

 

Novinky k plánované on-line výuce od 30. 3. 2020 

Vážení rodiče našich školáků, 
 
od pondělí 30. března plánujeme, jak jsme již avizovali, zahájit on-line výuku prostřednictvím videokonferencí (rozvrh výše).
Všichni žáci naší školy mají svůj školní e-mail, který používáme ke komunikaci a bude potřebný i pro přihlášení se na výuku.

Od většiny žáků máme nějaké zprávy, ale s některými se nám doposud nepodařilo spojit. Prosíme rodiče, aby sledovali informace, které posíláme, zejména prostřednictvím týdenních plánů. Pokud máte jakýkoliv problém se vzděláváním či technikou, napište nám nebo volejte, pokusíme se to společně vyřešit. Děkujeme.

Info k našemu projektu UČITELKA V OBÝVÁKU

  

Odkazy a návody pro on-line výuku a procvičování v době mimořádného opatření (uzavření škol)

Milí žáci, vážení rodiče,

na tuto stránku Vám budeme průběžně dávat informace ke vzdělávání doma. Jsme si vědomi rozdílných možností každého žáka i rodičů či prarodičů, proto budeme rádi, když se nám podaří najít alespoň nějaké možnosti domácího vzdělávání a procvičování. Pokud máte doma přístup na internet, níže najdete odkazy na weby, které jsou Vašim dětem k dispozici. Mnohé z nich děti znají, pracujeme s nimi i ve škole. 

Děkujeme rodičům za spolupráci a trpělivost, jsme otevřeni Vašim nápadům či připomínkám.

Kontakty na všechny paní učitelky najdete zde.

Nové týdenní plány s úkoly a dalšími informacemi zveřejňujeme každý čtvrtek. Odkazy na týdenní plány najdete na této straně nahoře, jsou zveřejněny všechny týdny od zavření škol (v týdenním plánu až dole na konci stránky jsou záložky s jednotlivými týdny).

zatracená čeština - aplikace na výuku české gramatiky

UčíTelka (pořad české televize)

 Tělocvik.online

Včelka - procvičování ČJ a AJ (návod na registraci zdarma)

Matika.in - procvičování matematiky Hejného

Školákov - procvičování pro 1. stupeň ZŠ

Umíme česky - procvičování ČJ

Online cvičení - procvičování ČJ a M

Matýskova matematika - výuková videa (tyto učebnice u nás nepoužíváme, ale videa lze využít pro domácí vzdělávání)

 Umíme anglicky - procvičování podle ročníků

Jazyky pro děti - AJ