Základní škola a mateřská škola Morašice okres CHRUDIM

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace k ošetřovnému pro rodiče žáků ZŠ

Informace k ošetřovnému pro rodiče žáků ZŠDatum konání:
14.10.2020
Datum ukončení:
18.10.2020

Rodiče, kteří budou muset zůstat doma se svými dětmi, musí informovat zaměstnavatele, např. telefonicky, e-mailem apod., o vzniku překážky v práci na straně zaměstnance, kterou je potřeba péče o dítě z důvodu uzavření škol a obdobných zařízení. Vzhledem k připravované změně zákona nebude potřeba žádat o potvrzení
o uzavření školy vydané a dokládat jej. Pro uplatnění nároku na ošetřovné budou rodiče po ukončení kalendářního měsíce (popř. po ukončení péče v průběhu měsíce) předávat svému zaměstnavateli Žádost o ošetřovné z důvodu uzavření školského zařízení. Česká správa sociálního zabezpečení připravuje nový, jednodušší formulář žádosti, který bude k dispozici na ePortálu ČSSZ. Prohlášení o uzavření školy (dětského zařízení) včetně doby uzavření bude součástí žádosti, kterou bude vyplňovat samotný zaměstnanec. Takto vyplněnou žádost předá svému zaměstnavateli, který doplní své záznamy. 

Tisková zpráva: Jak_na_osterovne_od_14_10.pdf

Až bude k dispozici nový formulář, budeme Vás informovat.

J. Kaplanová