Základní škola a mateřská škola Morašice okres CHRUDIM

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > MOMA - sdružení rodičů

MOMA - sdružení rodičůDatum konání:
31.10.2016

Vážení rodiče,

od letošního školního roku funguje při škole oficiálně spolek MOMA, který nahrazuje dřívější "Sdružení rodičů a přátel školy". Je to spolek rodičů dětí a žáků naší školy, který bude kromě jiných vlastních aktivit zastřešovat i financování akcí pořádaných školou (např. výlety, autobusová doprava na plavání, divadlo a podobně). Příjmy bude spolek získávat z členských příspěvků, ze sběru papíru, který škola organizuje a z výtěžků veškerých akcí organizovaných školou. Dále budou spolkem přijímány finanční dary. Rodiče tak budou rozhodovat o tom, co se za získané peníze pořídí, případně kolik bude spolek přispívat dětem na výlety či dopravu.

Pro letošní školní rok byl odsouhlasen členský příspěvek ve výši 200 Kč za dítě/žáka. Tento příspěvek se hradí pouze 1x za rodinu (pokud je např. z jedné rodiny jedno dítě v MŠ a jedno v ZŠ, platíte pouze za jednoho).

Vzhledem k tomu, že jsme ušetřili na autobusové dopravě za dovoz na plavání v květnu a červnu 2016, domluvili jsme se s rodiči na společném setkání 22. září, že tento přeplatek využijeme k zaplacení členského poplatku pro letošní školní rok. Pokud jezdili plavat sourozenci, peníze vám vrátíme nebo si je můžete nechat v MŠ v kulturním fondu vašeho dítěte.

Všichni, kteří budou poplatek hradit (nejezdili plavat) nebo jim naopak bude za některého sourozence částka vrácena, budou informováni prostřednictvím paní učitelky.

Bližší informace k fungování spolku najdete na našich stránkách v odkazu MOMA.