Základní škola a mateřská škola Morašice okres CHRUDIM

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Noc s Andersenem

Noc s AndersenemDatum konání:
31.3.2016
  1. 3. - 1. 4. 2016 pořádáme noc s Andersenem - s nocováním ve škole.

V rámci celostátní akce Noc s Andersenem přespí naši školáci ze čtvrtka 31. 3. na pátek 1. 4. v naší škole. Připravený program je spíše klidného a kreativního zaměření. Po společném sázení stromků Pohádkovníků u Obecního úřadu se rozdělíme do tří skupin. Střídat se budeme při těchto činnostech: dílna čtení (kreslení ilustrace při čtení pohádky od mamky/taťky/babičky/dědy), výroba ručního papíru, nácvik a předvedení krátké pohádky. Společně pak budeme venku pozorovat hvězdy (dá-li počasí) a ti nejvytrvalejší mohou usínat při tiché pohádce. Večeře je zajištěna ve škole a snídat budeme také společně. Uvítáme jakékoliv dobroty z dílen maminek, tatínků i babiček či dědečků. Na dílnu čtení zveme všechny čteníchtivé dospěláky (nebojte se a hlaste se) a těšíme se, že společnými silami vytvoříme něco jedinečného. Přihlášku je třeba je odevzdat nejpozději do 29. 3. 2016 (obdržely děti ve škole).

Se společnými aktivitami začínáme již v 16 hodin sázením stromků, vítání jsou i rodiče a přátelé školy.

Od 17 hodin bude probíhat výše uvedený program ve škole, jehož součástí bude dílna čtení na pokračování, kde bude prostor pro předčítání pohádek dospěláky. Budeme rádi, když nám pomůžete a při čtení se prostřídáte.

Děti potřebují:

  • spacák, karimatku, oblečení na spaní,
  • hygienické potřeby (kartáček, pastu, hřeben, ručník),
  • kartičku zdravotní pojišťovny, nezbytné léky s návodem.

Děkujeme a těšíme se!