Úvod > Dokumenty > Žádost o ošetřovné při uzavření školy

Žádost o ošetřovné při uzavření školy

ČSSZ připravila nový tiskopis žádosti  ošetřovného. Novinkou je, že si každý z Vás  na webové stránce (odkaz viz níže) otevře Žádost o ošetřovné při péči o dítě za kalendářní měsíc ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení (škola) . Po otevření Žádosti (která je cca v polovině stánky) se klikne na Vyplnit tiskopis, dále pak označí Nová žádost a potvrdí vygenerovat číslo žádosti. Celou žádost vyplní, vytiskne. Stejně tak musí postupovat při vyplnění tiskopisu Záznamy zaměstnavatele k žádosti o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení. Oba vyplněné tiskopisy odevzdá svému zaměstnavateli společně s docházkou.

odkaz na stránku ČSSZ, kde najdete formulář k vyplnění

Vygenerované číslo na tiskopisu pak bude sloužit pro snadnou identifikaci dávkového případu a párování dokladů pro zpracování dávky. Toto vygenerované číslo bude nutné  vyplnit na formulář za další kalendářní měsíc, pokud budou mimořádná opatření a související uzavření škol bez přerušení trvat i nadále. Rodiče proto žádáme, aby si toto číslo formuláře pečlivě poznamenali, nebo si formulář žádosti s číslem uložili ve svém počítači.

Zaměstnavatel je zašle příslušné okresní správě sociálního zabezpečení, a to buď samostatně či jako přílohu k tiskopisu Záznamy zaměstnavatele. Současně elektronicky odešle Přílohu k žádosti o dávku (NEMPRI).

pokyny k vyplnění

vzory tiskopisů