Základní škola a mateřská škola Morašice okres CHRUDIM

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > DOŽÍNKY 2014 na zámku v Pardubicích

DOŽÍNKY 2014 na zámku v PardubicíchDatum konání:
22.9.2014

V pondělí 22. září se vypraví žáci ZŠ společně se staršími dětmi z MŠ na DOŽÍNKY 2014 na zámku v Pardubicích.

Co nás čeká během programu na zámku: TRADICE A ŘEMESLA V PREZENTACI STŘEDNÍCH ŠKOL PARDUBICKÉHO KRAJE  - Výstava historických zemědělských strojů a nářadí , Tradiční praní prádla a vaření povidel , Domácí zvířata z tradičních hospodářských chovů , Dovednostní soutěže pro děti i dospělé , Výroba upomínkových dožínkových předmětů, Hudební vystoupení folklórního souboru a cimbálové muziky , Občerstvení v režii středních škol – tradiční dožínkové pokrmy a nápoje , Soutěž Mls Pardubického kraje.

Odjez autobusem od školy v 9:15 hod., návrat do 15:00 hodin. Dojíždějící žáci autobusy stihnou. Svačit budeme ve škole, oběd si povezeme s sebou (paní kuchařka nám udělá řízky). Děti potřebují pouze pití a případně malé kapesné.