Základní škola a mateřská škola Morašice okres CHRUDIM

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > FESTIVÁLEK NA KLÍČEK

FESTIVÁLEK NA KLÍČEKDatum konání:
12.5.2018

pozvánka 2018.jpg

FESTIVÁLEK NA KLÍČEK

 Město Slatiňany se stalo velmi vlídným hostitelem akce, která má ambici nabídnout příjemně strávenou sobotu pro celou rodinu. Již pošesté pořádá zapsaný spolek Klíček a Klíčenky ve spolupráci s Domovem sociálních služeb Slatiňany 12.května v areálu Sokola Slatiňany svůj Festiválek, na kterém letos oslaví neuvěřitelných 35 let zpívání pro radost sobě i druhým. Soubor Klíček a Klíčenky vznikl jako klasický sboreček mateřské školy, ale postupem času se stal doslova rodinným souborem, který nabízí kvalitní využití volného času dobrým lidem od tří do devadesáti tří let. Ve velké klíčkové rodině mají své místo nejmladší zpěváčci z Mamaklíčku, školáci z Morašického Klíčku, krásní mladí lidé z Klíčenek a Rebelek, klienti DSS v úžasném seskupení Klíčenky Slatiňany, dospělé členky souboru a maminky, které si také chtějí zazpívat, v Oldies Klíčenkách a nejmilovanější součást souboru – senioři z Lůžkového a sociálního centra Chrudim jako Praklíček. Všechny složky souboru doprovází kapela Paklíče.

Na letošním Festiválku si, přátelé, užijete dostatek zpěvu a krásné hudby v podání pořádajícího souboru, ale také souboru Tralaláček MŠ Strojařů Chrudim, kapely Kaťáčci ZUŠ Luže, pěvkyně Moniky Maškové a jejich žáků, famózního dua Ivana a Láďa. Zatančí soubor Step DSS Slatiňany a Loly Ruža z Luže, pohádku zahrají Lukavánci z Lukavice, historickým šermem ohromí skupina DDM Chrudim. Celým programem provázejí členové souboru Kvítko Mladoňovice, rodina Ozorákova. Velmi milým hostem jsou zrakově postižení manželé Macourkovi z Kojetína u Prostějova. A ještě bude jedno překvapení!!! Na závěr je připravena samozřejmě diskotéka. Kvalitní zvuk zajišťuje tradičně pan František Tuček z Pohledu.

Stejně bohatý bude doprovodný program. Uvidíte ukázky práce oblastního spolku ČČK Chrudim a slatiňanských hasičů, navštívíte Psí koutek u Moniky s canisterapeutickými sibiřskými husky a bílými  švýcarskými ovčáky, připravena je spousta her a  legrace, stánky s bohatým občerstvením, zmrzlinou a cukrovou vatou, stánky s perníčky a výrobky klientů DSS Slatiňany, atrakce pro děti. Připraven je i charitativní stánek s prodejem plyšáků, jehož výtěžek předáme organizaci pro onkologicky nemocné děti.

Záštitu nad Festiválkem laskavě převzal místostarosta Města Chrudimě, pan Judr. Miroslav Tejkl.

Akci podporují: Omega plus Chrudim, Tesco Stores a.s., Hypermarket Tesco Chrudim, pan Petr Krampera, paní Monika Mašková,  Čistící stanice  osiv Kočí – velmi děkujeme.

Festiválek začíná v 10 hodin  a můžete s námi pobýt až do večera. Jíst a pít bude co a zábavy nepočítaně. Přejte nám pěkné počasí a určitě si přijďte s námi ty 35. narozeniny užít. Bude to stát za to.

Iva Hovorková Malinová