Základní škola a mateřská škola Morašice okres CHRUDIM

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace k plánovanému návratu do školy od 12. 4. 2021

Informace k plánovanému návratu do školy od 12. 4. 2021Datum konání:
4.4.2021
Datum ukončení:
7.4.2021

Vážení rodiče,

od pondělí 12. 4. 2021 je plánována první fáze návratu do škol. V naší škole se to bude týkat všech žáků základní školy, chodit budeme stále (netýká se nás tzv. rotační výuka, jako málotřídka máme výjimku a nebudeme se tedy učit online). Do mateřské školy nastoupí zatím pouze předškoláci k povinnému předškolnímu vzdělávání.

Podmínkou návratu do škol je povinné testování dětí, žáků a zaměstnanců. Testovat se budeme pravidelně každé pondělí a čtvrtek ráno. Naše škola obdrží testovací sady LEPU. Jde o tzv. samotestování, kdy si děti odeberou vzorek z okraje nosu a tyčinku vloží do připravené papírové "karty". Vše dětem dostatečně vysvětlíme, pomůžeme, poradíme. Nemusíte mít obavy. Rozhodně nejde o testy, které znáte z odběrových míst, ty může provádět pouze zdravotnický pracovník. Díky pravidelnému testování bychom měli mít větší jistotu, že neohrozíme své okolí, případná pozitivita bude včas odhalena a nebudeme muset uzavírat celou školu. 

Podle zatím dostupných informací budou žáci ZŠ povinně nosit tzv. chirurgickou roušku, zaměstnanci respirátory, dětí v MŠ by se povinná ochrana nosu a úst týkat neměla.

Veškeré uvedené informace jsou zatím předběžné, o podmínkách a termínech návratu do škol bude v příštím týdnu ještě rozhodovat vláda. Jakmile budeme znát přesné podmínky, budeme Vás neprodleně informovat. Sledujte proto prosím webové stránky školy.

Věříme, že plán se podaří naplnit a děti budou mít konečně možnost vrátit se do školy. 

Opravdu moc se na vás, milé děti a milí žáci, těšíme! 

Všichni ze školy v Morašicích