Základní škola a mateřská škola Morašice okres CHRUDIM

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Otevření školy 12. 4. 2021

Otevření školy 12. 4. 2021Datum konání:
8.4.2021
Datum ukončení:
11.4.2021

Vážení rodiče,

v pondělí 12. 4. 2021 se otevírá naše škola pro všechny žáky ZŠ a pro předškoláky z MŠ. Mateřská škola pro předškolní děti bude v provozu od 6 do 16 hodin, v provozu bude ranní i odpolední družina (ráno od 6:30, odpoledne do 16 hod.). Ve škole budou nastavena režimová opatření týkající se oddělených skupin (tříd) pro výuku, stravování i pobyt ve družině. Z tohoto důvodu bude mírně upravený rozvrh hodin a rozvrh vydávání stravy v jídelně. Na těchto změnách zatím pracujeme.

Ve škole jsou žáci povinni nosit chirurgickou roušku. Je vhodné, aby měli jednu náhradní a každou roušku označenou tak, aby nedošlo k záměně. Děti v MŠ roušku nepotřebují.

Podmínkou nástupu do školy je povinné testování každé pondělí a čtvrtek ráno.  Testování bude probíhat odděleně v MŠ i ZŠ. 

V mateřské škole bude testování probíhat při příchodu do MŠ za přítomnosti rodičů. Myslete prosím na to, že na výsledek se čeká 15 minut.

V základní škole máme vyhrazenou testovací místnost v tělocvičně. Všichni žáci budou do školy přicházet vchodem přímo do tělocvičny (nová přístavba u schodů proti faře). Zde dětem vysvětlíme, jak se budou testovat, proběhne samotné testování a po vyhodnocení výsledků budou žáci odcházet do své šatny a třídy. U dětí z 1. - 3. ročníku mohou být při testování přítomni rodiče. Vzhledem ke kapacitě testovací místnosti bude nutné testovat v několika skupinách. Prosíme proto zejména místní žáky z Morašic, aby v pondělí přišli do školy o něco dříve (mezi 7 - 7:15).  V případě pozitivního výsledku Vás budeme neprodleně kontaktovat.

Pokud bude žák v pondělí chybět, musí se testovat ráno v den, kdy do školy přijde. 

V případě, že Vaše dítě do školy nenastoupí, prosíme o tuto informaci nejpozději v pondělí. Děti, které se budou učit doma, budou mít k dispozici týdenní plány učiva na webu školy. Případné konzultace si lze domluvit s paní učitelkou podle časových možností v odpoledních hodinách.

Provoz školní družiny:  Žáci budou i v družině rozděleni podle tříd do 4 oddělení. Připomínáme, že s družinou budou děti co nejvíce venku, budou chodit i mimo školní hřiště, vracet se budou před 15. hodinou. Odchody z družiny případně napište znovu na lísteček (pokud je změna), abychom věděli, v kolik hodin budou odcházet.

V případě dotazů pište nebo volejte.

 UŽ SE NEMŮŽEME DOČKAT, AŽ SE UVIDÍME NAŽIVO, TĚŠÍME SE! 

Testování - leták pro rodiče

Testování - instruktážní leták LEPU testů

Video - Jak bude probíhat testování